کد خبر : 9679
تاریخ انتشار : سه شنبه 24 بهمن 1402 - 15:54

معرفی محصولات ۱۶ شرکت دانش‌بنیان در پتروکم

معرفی محصولات ۱۶ شرکت دانش‌بنیان در پتروکم
در پاویون شرکت‌های دانش‌بنیان نمایشگاه بین‌المللی ایران پتروکم که از امروز عصر با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی در جزیره کیش آغاز به کار می‌کند، دستاوردهای ۱۶ شرکت دانش‌بنیان در صنعت نفت عرضه خواهد شد.

به گزارش انرژی پرس، نخستین همایش و نمایشگاه بین‌المللی ایران پتروکم (Iran PETROCHEM 2024) با شعار حمایت از تولید دانش‌بنیان در صنعت پتروشیمی، پالایش و پتروپالایش و با هدف معرفی آخرین دستاوردهای صنعت پتروشیمی از عصر امروز، سه‌شنبه ۲۴ بهمن در مرکز نمایشگاه‌های بین‌المللی جزیره کیش آغاز به کار می‌کند.

در این رویداد که تا روز پنجشنبه، ۲۶ بهمن ادامه دارد، پاویون شرکت‌های دانش‌بنیان به همت صندوق نوآوری و شکوفایی برپا شده است و در آن ۱۶ شرکت دانش‌بنیان به معرفی محصولات و توانمندی‌های خود در صنعت پتروشیمی می‌پردازند.

محصولات این شرکت‌ها به این شرح است:

نرم‌افزارهای مدیریتی

یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان فعالیت خود را از سال ۱۳۸۸ با عرضه نرم‌افزارهای مالی و مدیریت (ERP) آغاز کرد و در نمایشگاه پتروکم نرم‌افزار تهیه صورت مالی، نرم‌افزار تهیه صورت‎‌های مالی تلفیقی و راهکار سازمانی (ERP)خود را عرضه کرده است.

خدمات مهندسی صنعت نفت

این شرکت دانش‌بنیان در زمینه ارائه‌ خدمات فنی مهندسی و پژوهشی در حوزه‌های تست و آزمون انواع فیلترها و مدیایی صنایع مختلف دستاوردهایی را عرضه کرده است و محصولات ارائه شده از سوی این شرکت در نمایشگاه شامل راهکار صنعت فیلتراسیون، آزمایشگاه راهبردی برای ارائه‌ کلیه خدمات آزمایشگاهی در زمینه مواد اولیه و محصولات بخش فیلتراسیون انواع جداسازها، ماسک‌ها و جاذب‌ها است.

گِیج فشار لوله در صنعت نفت

این شرکت از سال ۱۳۸۴ نیازهای صنعت نفت و انرژی کشور را تأمین می‌کند و با اتکا به دانش متخصصان داخلی اقدام به ساخت و بومی‌سازی انواع تجهیزات اندازه‌گیری و ابزار دقیق کرده است. تولید انواع گیج فشار لوله بوردون و اختلاف فشار از محصولات این شرکت به شمار می‌رود که در این پاویون معرفی خواهد شد.

آداپتاسیون کلید قدرت

این شرکت از سال ۱۳۹۰ آغاز به کار کرد و ابتدا در حوزه بازرگانی و تأمین تجهیزات و سپس در حوزه تولید ورود کرد. محصول تولید شده آن رتروفیت کلید قدرت است.

کلیدهای قدرت یکی از اجزای حیاتی در سیستم‌های برقی هستند که وظیفه کنترل جریان الکتریکی و قطع یا وصل کردن دستگاه‌ها و تجهیزات الکتریکی را بر عهده دارند. در محیط‌های مختلف، کلیدهای قدرت باید قابلیت سازگاری با شرایط متغیر را داشته باشند و این امر به وسیله آداپتاسیون انجام می‌شود. به بیان دیگر Retrofit جایگزین کلیدهای مستهلک و قدیمی است.

دستگاه مکنده صنعتی

یکی دیگر از شرکت‌های دانش‌بنیان در سال ۱۳۹۳ با تکیه بر ۱۵ سال دانش و توانمندی و نیروهای متخصص و با تجربه داخلی تأسیس شد و خدمات پالایشی و پتروشیمی از جمله کاتالیست هندلینگ، تخلیه مخازن و اورهال ارائه می‌کند. محصول ارائه شده در این نمایشگاه، دستگاه مکنده صنعتی همراه پمپ روتس بلوئر است.

این روتس بلوئر در صنایع مختلف به صورت دمنده و مکنده کاربرد دارد که با روتورهای سه لوب تولید شده و به عنوان پمپ جابجایی مثبت شناخته می‌شود.

کمپرسورهای گازی

محققان این شرکت در زمینه تولید انواع کمپرسورهای گازهای فرآیندی، انواع سیستم‌های تولید گازهای صنعتی، پکیج‌های سرمایش فرآیندی و انواع تجهیزات هوای فشرده فعال است و کمپرسورهای اسکرو گاز فرآیندی این شرکت در نمایشگاه پتروکم عرضه شده است.

بیشتر بخوانید:  تمایل روسیه به استفاده از خدمات فنی و مهندسی ایران

شبیه‌ساز صنعت نفت

این شرکت به عنوان نخستین مرکز تخصصی شبیه‌سازی عددی از سال ۱۳۹۱ شروع به کار کرد و تاکنون صدها پروژه طراحی، تحلیل و ساخت تجهیزات پیشرفته در حوزه‌های مختلف مهندسی مکانیک انجام داده است. طراحی، شبیه‌سازی و تحلیل عددی ماشین‌آلات صنعتی از محصولات دانش‌بنیان این شرکت است که در این نمایشگاه عرضه می‌شود.

تامین مالی در صنعت نفت

این شرکت با موضوع فعالیت سرمایه‌گذاری (تأمین مالی)، توسعه بازار (بازاریابی و بازارسازی)، توسعه کسب‌و کار و توسعه فناوری در قالب فعالیت‌های دانش‌بنیان است و خدمات ارائه شده از سوی این شرکت در نمایشگاه پتروکم معرفی خواهد شد.

خدمات نگهداری و پشتیبانی

این شرکت با هدف مشاوره، اجرا و ارائه خدمات نگهداری و پشتیبانی مرکز داده تأسیس شده است. سیستم مانیتورینگ، کنترل و مدیریت زیرساخت محیطی مرکز داده ULTRANET از محصولات این فناوران است که در این نمایشگاه عرضه می‌شود.

تولید فرآورده‌های شیمیایی نفتی

فناوران یکی از شرکت‌ها در زمینه فرآورده‌های شیمیایی صنایع نفت و گاز، پالایش و پتروشیمی محصولاتی عرضه کردند. محصولات شیمیایی صنایع خودروسازی، صنایع غذایی، صنایع نفت، تاسیسات حرارتی، برودتی، صنایع فلزی، حمل ونقل هوایی، دریایی و زمینی از دستاوردهای این شرکت است.

ماشین‌آلات پیشرفته صنعتی

این شرکت فعالیت خود را از سال ۱۳۹۱ در ناحیه نوآوری دانشگاه صنعتی شریف آغاز کرد و موفق به ارائه محصولات و خدمات متنوعی در زمینه طراحی و ساخت سامانه‌های مکاترونیکی و تجهیزات و ماشین‌آلات پیشرفته صنعتی شده است. سامانه‌های پیشرفته تست، کنترل و پایلوت فرآیندی داده‌برداری هوشمند در این نمایشگاه عرضه می‌شود.

مبدل‌های حرارتی

این شرکت در زمینه ساخت انواع مبدل‌های حرارتی صفحه‌ای جوشی، مبدل‌های صفحه‌ای گسکتی، مبدل‌های پوسته و لوله، کویل فنی تیوب و کویل فنی پلیت، ایرکولر است و مبدل‌های حرارتی، کویل و ایرکولر این شرکت در نمایشگاه به نمایش گذاشته خواهد شد.

خدمات آزمایشگاهی صنعت نفت

یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان قرار است در این نمایشگاه خدمات مرکز آزمایشگاهی و پژوهشی خود را عرضه کند.

پایانه راه دور

جمعی از فارغ‌التحصیلان دانشگاه صنعتی شریف با تأسیس این شرکت طراحی و تولید سامانه‌های پایش و کنترل در حوزه صنعت برق را در دستور کار خود قرار دادند و پایانه راه دور (RTU) برای نظارت و کنترل تجهیزات از راه دور آن در این نمایشگاه عرضه می‌شود.

نرم‌افزارهای تخصصی صنعت نفت

این شرکت سال ۱۳۷۸ تأسیس شد و زمینه اصلی فعالیت آن، مدیریت پروژه‌های صنعتی MC ، PMC و انجام مهندسی روی تجهیزات صنعتی و نفتی است. محصولات ارائه شده این شرکت در نمایشگاه شامل سیستم هوای تنفسی سیار SCBA ، انواع نرم‌افزارهای تخصصی مورد نیاز صنایع نفت، گاز و پتروشیمی می‌شود.

مبدل‌های حرارتی پوسته

این شرکت با بهره‌مندی از دانش فنی، مهندسین مجرب، اعمال نظارت‌های فنی مهندسی لازم و در اختیار داشتن تجهیزات کامل ساخت و تعمیر، در طی دو دهه فعالیت خود با شرکت‌های فعال در صنعت فولاد، نفت، گاز، انرژی، مواد غذایی، تاسیسات و … همکاری داشته است. محصول ارائه شده در نمایشگاه با عنوان مبدل‌های حرارتی پوسته و لوله است.

منبع: ایسنا

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.