کد خبر : 16927
تاریخ انتشار : دوشنبه 11 تیر 1403 - 11:01

بیشترین افزایش تولید کنسانتره سنگ‌آهن در دوماهه نخست ۱۴۰۳

بیشترین افزایش تولید کنسانتره سنگ‌آهن در دوماهه نخست ۱۴۰۳
آمار تولید کل زنجیره آهن و فولاد کشور در مجموع دو ماهه سال جاری نشان می‌دهد که میزان تولید نسبت به همین ماه در سال گذشته رشد ۱.۵ تا ۱۷.۶ درصدی داشته که بیشترین آن متعلق به کنسانتره سنگ‌آهن است.

به گزارش انرژی پرس، طبق آمار انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران در مجموع دو ماهه ابتدایی سال جاری، تولید کنسانتره سنگ‌آهن بیشترین رشد تولید را نسبت به مدت مشابه سال گذشته داشته است؛ طی این مدت ۱۳ میلیون و ۷۹۸ هزار تن آهن اسفنجی تولید شده که در اردیبهشت ماه با یک جهش قابل توجه تولید نسبت به فروردین ماه، قریب به ۱۰ میلیون تن تنها در اردیبشهت ماه تولید شده است؛ آمار تولید دو ماهه امسال نسبت به میزان تن تولیدی در مدت مدت مشابه سال ۱۴۰۲، رشد ۱۷.۶ درصدی را نشان می‌دهد.

پس از آن طی این مدت، بالغ بر هفت میلیون و ۶۶۰ هزار تن (هفت میلیون و ۶۶۴ هزار تن) گندله آهن اسفنجی تولید شده که ۱۴ درصد بیش از شش میلیون و ۷۲۳ هزار تن تولید شده در مدت مشابه سال گذشته، رشد ۱۴ درصدی را ثبت کرده است.

در مدت مذکور سال جاری ۱۲ میلیون و ۵۱۳ هزار تن گندله سنگ‌آهن تولید شده که نسبت به ۱۱ میلیون و  ۷۱۹ هزار تن تولیدی در فروردین و اردیبهشت سال گذشته، ۶.۸ درصد بیشتر است.

در دو ماهه نخست سال، به ترتیب دو میلیون و ۲۳۲ هزار تن مقاطع طویل فولادی و یک میلیون و ۸۱۳ هزار تن مقاطع تخت فولادی تولید شده که به ۱۲۳۳ هزار تن از مقاطه طویل تولید شده و ۹۴۶ هزار تن از مقاطع تخت تولید شده، مختص تولید در اردیبهشت ماه است.

مقاطع طویل فولادی از دو میلیون و ۱۹۸ هزار تن با رشد ۱.۵ دصدی به دو میلیون و ۲۳۲ هزار تن رسیده و مقاطع تخت از یک میلون و ۷۴۵ هزار تن با رشد ۳.۹ درصدی به یک میلیون و ۸۱۳ هزارتن رسیده است.

تولید محصولات فولادی از سه میلیون و ۹۴۳ هزار تن در دو ماهه سال گذشته، به چهار میلیون و ۴۵ هزار تن رسیده و بدین ترتیب ۲.۶ درصد رشد تولید را رقم زده است.

در نهایت تولید فولاد میانی کمترین رشد تولید را داشته در حالیکه در دو ماهه سال گذشته، شش میلیون و ۳۱۹ هزار تن تولید شده بود، امسال تنها ۱۰۰ هزار تن بر آن افزوده شده و با رشد ۱.۶ درصدی به شش میلیون و ۴۱۹ هزار تن رسیده است.

منبع: ایسنا

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.